mis toimub? 16.01.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere olen 25 aastane noormees.lapsepõlvest meenub palju depressiooni ja seda eelkõige oma kõnehäire pärast(kogelus).saades vanemaks alustasin narkootikumide ja alkoholi tarbimist ja probleem süvenes.19 aastaselt olin nii sügavas depressioonis et ei suutnud kellegile otsa vaadata.lõpuks siis võtsin kokku ja alustasin esiteks kõneraviga,kuid depressioon segas seda ja pöördusin ka seewaldisse.6 kuud prozacit ja 1.5 aastat nõustamist ja see aitas.paari kolme aastaga oli suhtlemisprobleem ja depressioon minu jaoks seljatatud.kuid ühelhetkel tundsin et elu seisab jälle.viimased paar aastat ei paku midagi rõõmu.olen töötanud ühes kohas kuus aastat,kuigi tunnen et asi on ammendanud on siiski sissetulek see mis on tõesti hea ja ka elu selle järgi seatud.olen võõrdunud sõpradest(olen avastanud et polegi nendega midagi ühist,kuigi kunagi olin väga tänulik et mul on nii palju sõpru).ühtki korralikku suhet pole elu sees olnud.olen lugenud selle kohta ja avastanud,et olen endale ehitanud nn. emotsionaalsed müürid ja tundub et need on minust teinud tuima inimese kes näeb kõike negatiivses valguses.üsna loogiline oleks et ma oleks praegu väga sügavas depressioonis.aga ei.seda ma endale pole peale lasknud,kuna suudan neid mõtteid ära suunata.aga võibolla mul ongi varjatud depressioon?viimased kolm kuud olen võidelnud stressi,unetuse ja lihastepingetega.terve suvi tegin tööd ja sporti.ise pean üheks põhjuseks ka väga vähest seksuaalelu.no kõik ilus ju,tean milles asi, aga kuidas seda kõike korda teha,kust alustada, et mitte uuesti kõrvetada saada ja jälle omale müüri laduda.lihtsalt pole seda esimese sammu jõudu.üsna loogiline samm oleks ikka pöörduda psühholoogi juurde aga eks ma otsin siit ikka veel seda viimast lihvi asjale,et keegi ütleks midagi mis mind ilma kahtlusteta sinna viiks.jään ootama vastust.TÄNAN ETTE.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soovitn minna psühhiaatri juurde. Alustada pihtimisest, muremüüri vundamendi lammutamisest. Tohtri abiga saab kõrvaldada uneprobleemi, stressi suhtes juhiseid anda, suuniseid ka lihaspingete kõrvaldamise osas - At-ga (autogeenne treening), Jacobsoni meetod, Yoga- harjutused või siis psühhoregulatsiooni võtetega. Võimalusi rohkelt.
Lahendid olemas.
Tervitdes,
Jüri O.-M. Ennet