halvav hirm 19.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen käinud oma 14.aastase tütrega aasta teie kliiniku lasteosakonnas.Olen käinud sentsitiivi juures kuid mingit paranemist pole.Tal on meeletu ja halvav hirm kooli ja inimeste(eriti noorte) ees. Ta ei suuda õppida(koolis vastata).
Nüüd ta arvab, et ehk aitab hüpnoos. Kas hirmust üle saamiseks on olemas mingeid ravimeid?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hirmul mitmeid olemusi, põhjusi, reageerimisviise. Sellest tuleneb ka ravimite ja organismi muutmise meetod. Rohte palju ja on ilmselt sobilikke ka Tütrele.
Mida lastepsühhiaater arvab? Milline on praegune hinnang tervisele, diagnoos? Milliseid ravimeid tohter senini on soovitanud? Jne.
Konkreetset abi saab ikkagi tohtri juures, seal saab teha vajalikke uuuringuid, psühholoogilisi teste jne.
Sensitiivi juures võite ju käia, aga... eelistaksin ikkagi õppinud tohtrit. Sensitiiv rahustab küll mingil määral Teid, aga lapse tervise edenemine jääb siis küll Saatuse hooleks.
Hüpnoos on suhteliselt aeganõudev ja töömahukas ning seda tänapäeval rakendatakse väga vähe.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet