suhtlemisprobleemid 11.07.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere,
olen kimpus suhtlemisprobleemidega. Olen 35-aastane naine, ema. Elu on teinud keerdkäike ja kõik ei ole kõige ideaalsemalt läinud. Kuigi tulen oma "eluvaluga" vapralt toime, hakkab see tasahilju ikkagi tunda andma ja nimelt nii, et muutun järjest vähem sotsiaalsemaks. Järjest rohkem kapseldun endasse, ka kõige lähedamaste inimestega "ei oskagi" enam millestki rääkida, suu on justkui vett täis ja mõtted uitavad omi, sihituid radu. Ka lapse seltskonnas olen vait kui sukk. Olen muutumas täielikuks "kõrvalseisjaks", tundub et see tendents hiilib lisaks suhtlemisele juba ka mõtetesse. Ja kogu see lugu ei meeldi mulle mitte üks raas, tahaks täiel rinnal elada, aga mingi kramp on sees. Olen kunagi kuskilt kuulnud/lugenud, et (vist) USA-s võitsid tohutut populaarsust just "suhtlemis-pillid", ehk siis mingit sorti antidepressandilised, mis suhtlemist ergutasid. On see midagi muinaslugude vallast või võib selles olla iva? Mida Teie arvate-soovitate (lisaks imettegevatelle pillidele:)) sellise murega ette võtta?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jutust "kumab läbi" depressiooni, siis mõte "jooksebki kinni", suhelda ei taha ja ei suuda. On olemas ergutava (toniseeriva) toimega antidepressante ja nedest on kindlasti abi. Sellele järgnevalt saate ka muid tohtri soovitusi suhtlemise ja suhtumise, enesekehtestamise ja enesehinnangu tõstmise osas rakendada.
Tohtri jutule, saate tohtrirohtu ja -soovitusi. Ja täiel rinnal elamine terendabki Teil ees.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet