Emotsioonide taluvuslävi 04.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere dr Jaanus,

On äärmiselt tore, et abistate siin anonüümseid inimesi nende muredega. Ehk saate ka mind suunata veidi. Tegelikult ma ei teagi, kas peaksin just teile seda kurtma...
Nimelt olen ma selline usin tudeng, kellel praegu rasked ajad on nii kooliga( kohe-kohe lõpetamine, eksamid, ainetöö kaitsmine..jne) , uue töökohaga
(koos karjäärivõimalustega ja väga keerulise isiksuse ülemusega) + veel probleemid kodus perega+veel miljon asja.
Teen sporti ja elan tervislikult....kuid stress piinab ja emotsioonide taluvuslävi on praegu väga väike. Raske on tööl, kus ülemus ajab taga minult kui assistendilt viimasepeal täpsust ja muidugi käib selle juurde ka mõnitamine. Temperamentne olen ma alati olnud, kuid praegu ei tohi ma seda välja näidata ja probleeme on enesevalistemisega. Tekib koguaeg reaktsioon nutta!! Mul on tegelikult alati see mure olnud...aga praegu no iga pisimgi asi, mis vastu taevast kukub ajab mu endast välja. On nii piinlik kui töökohal pisarad vägisi silma tikuvad.
Kas aitaksid mingisugused antidepressandid?Kasvõigi niikaua, kuni tööl kergemaks ja kool läbi saab?
Kuidas ma neid saaksin, kes välja kirjutab ja mis nende maksumus on?

Suur tänu Teile!!

Lp Kris

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Kahju kohe Teist.Olete end tõesti üle koormanud ja pole ka
ime,et närvid hakkavad järgi andma.Ehk õnnestuks veidi
koormat vähendada.Kui midagi ei anna tõesti enda turjalt tõrjuda,siis
oleks abi tõesti antidepressantidest kõige raskemal perioodil.
Ühe kuu maksmus on 100 - 500 kroonini.Valik on suur ja ega
odavamad ka halvemad ole.Keskmine hinnaklass on umbes 200.-
Neid võib kirjutada ka perearst välja.Kui elate Tallinnas võite tulla
Wismari polikliinikusse (registratuuri tel.on 06621068).
Edu ja hoitke närve!
J.Mumma