Olen närviline 04.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei taha enam närviline olla. Segab elamist, nii endal kui teistel. Tunne on selline, et kogu sisemus on kogu aeg toonuses. Ma ei saagi aru, kumb kumba põhjustab: kas minu närvilisus (muretsemine) põhjustab sellise vastiku sisemise pinguloleku või sisemine pinge ajab mind närvitsema? Palun rohusoovitust või nõu, mida teha, et saada vabaks pidevast pingesolekust!

Kena päeva
Närviline mina

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõrvaldada põhjus(ed), juhul kui neid teate. Üldine kehaline relax e lõõgastus on igati kasulik: saun, sport, massage, võimlemine, soojad joogid.
Kasuks tulevad ka ravimteed, rahustavad.
Vajadusel on nii und kui ka päevarahu andvaid arstirohte: kerged rahustid , uinutid.
Kõrvaldage kaelalihaste pinged ja pinge kaob "nagu Tartu maratoni eelne lumi". Tehke minu lemmikharjutust (vt. Terviseleht, see mul ka uustrükina, täendatud kujul).
Head rahunemist,
Jüri O.-M. Ennet