dementne ema perekonnas 01.07.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas säilitada oma rahu.kui ema päevad ja ööd otsib olematuid inimesi,lapsi,kes on vanematest ilma jäänud,kuuleb appihüüdeid ja ruttab "abivajajaid aitama". praegu olen mina tütrena enim kodus ja tunnen ,et selle olukorra laastavat mõju oma närvisüsteemile.Haigla pole tahtnud teda anda,sest kodus saab ta ravi ,jalutada metsa all ja pealegi:kuniks teda veel.Tahaks tema eest hoolitseda ,teda kallistada,tema lõhna tunda jne.Kuidas aga vastu pidada? Ingrid.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Dementsusele lisaks,tundub Teie selgitusest,esinevad tal luululised ja meelepettelised häired.Nende häirete raviks sobivad mitmed arstirohud (neuroleptikumid) mille määrab psühhiaater.Oluline on,et Teie ema neid rohtusid saaks/kodus vöi haiglas- see on teisejärguline e selle määrab tema üldine seisund ning seda hindab arst/.Luululised ja meelepettelised häired ilma neuroleptikumi abita tavaliselt ei taandu ja seega ainuüksi kodusoojusest-hoolitsemisest ei piisa.Kui saate oma emale ravi organiseerida,siis ka Teie meelekindlus ja energia suurenevad,kaob ebakindlus ning teadmatus.

Pöörduge psühhiaatri poole.Tallinna Psühhiaatriahaiglas on ka spetsiaalne gerontoloogiaosakond.Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet