Võõrutusravi? 25.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mida mõistetakse väljendi "sinclair" (kirjapilt ei pruugi olla õige) all? Kas on tegu alkoholi või narkomaania võõrutusraviga? Kuidas peaks toimima mees, kes sooviks vabaneda alkoholisõltuvusest ja minna tööle, sest siiani pole ta suutnud viinavea pärast ühtki töökohta üle kolme kuu pidada? Palun kirjeldage kõiki võimalusi. Ette tänades
Kunnar

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Ravimeetodeid on tõesti erinevaid kasutusel.Laias laastus võib neid kahte rühma jagada:medikamentoossed ja psühhoteraapial põhinevad.
Sinclairi meetodit kasutavad laialdaselt Tartus A-polikliinikus alkoholiravis.
See on kombineeritud ravimeetod.Ravimina kasutatakse Reviat,mis
vähendab alkoholihimu ja paraleeleselt rakendatakse psühhoteraapiat.
Ravivõimaluste suhtes tuleks ikkagi pöörduda psühhiaatri poole
konsultatsioonile (Tartus A-polikliinik ja Tallinnas Wismari Haigla).
Soovin edu!
J.Mumma