depressioon, hirm, viha 23.09.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördun Teie poole, kuna minu probleemid on hakanud tugevalt häirima mu elu ja ka suhteid sõprade-tuttavatega.
Kannatan juba paar aastat depressiooni all (esinevad hooti), õhtuti on probleeme magamajäämisega ning esinevad paanikahood. Viimasel ajal on probleemid muutunud väljakannatamatuks. Ma ei soovi inimeste seltskonda ega kellegiga suhelda (see tekitab aga probleeme, kuna käin koolis, kus näen ja pean tahes-tahtmata suhtlema iga päev mitmete inimestega). Ka ärritun kergesti ja vihahoos või kaotada kontrolli oma tegude üle (ütlen ja teen tihti midagi, mida hiljem kahetsen). Lühidalt lihtsalt vihkan inimesi. Ma ei ole kindel, kas teed psühhiaatri juurde suudan ette võtta. Ehk on saadaval ka retseptita ravimeid, mis mind aidata suudaks? Kuidas saaksite mind aidata?

Tuhat tänu,
16a.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kallis noor Sõber,
Sinu muredest on võimalik lahti saada, Sind saab hästi toredasti aidata. Pöördu ikkagi kohe psühhiaatri poole ja saad abi: saad magada, rahuned, paraneb meeleolu. Tule vastuvõtule koos emaga/sõbraga juhul kui üksinda esialgu nagu pelgad. Karta ei ole midagi. Retseptita ravimid jäävad veidi tagasihoidlikuks. Vaja ka nende vihahoogude olemust veidi täpsustada.
Und aitab soodustada: jalutuskäigud, õhtul tassike sooja piima või teed, kergelt silitada kukalt-kaela käega või masseerimisharjaga.
Ja ikkagi,
palun tule vastuvõtule, Sind saab aidata.
Oled tubli,
tervitab Jüri O.-M. Ennet