magusaisu tapab 11.03.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Palun ärge pidage minu küsimust naeruväärseks, olen sellega sama hädas nagu alkohoolik napsiga või muu narkomaan omade droogidega. Ja mureks on tohutu magusasõltuvus. Olen endale sadu kordi lubanud, ähvardanud, end hiljem kirunud, aga ikka ei saa parata, kui avastan end magusaleti ees järjekordset kilo kommi ostmas ja juba koduteel viimseni nahka panemas. Raha läheb meeletult ja kilod tulevad sama meeletult, kuigi liigun palju. Kas tegu on lihtlabase iseloomunõrkusega või raske sõltuvusega? Kuidas sellest pahest vabaneda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilmselt olete perearsti vöi endokrinoloogi juures oma veresuhkru näitu kontrollinud? Meie(hingearsti) valdkonna loogika paneb mötlema eelköige depressioonile.(On olemas ka nn varjatud depressioone,mille üheks tunnuseks on liigne söömine,ka magusa söömine) ning sellise magusasöltuvuse raviks kasutame depressiooniravi registris olevaid vötteid (antidepressandid,psühhoteraapia,kehalised harjutused,psühhoregulatsioon jne.)Järgneva etapina vöiks könealla tulla möned p a a s t u g a seotud ravivötted(seda nii vaimu karastamiseks kui ka kehakaalu korrigeerimiseksArvan,et tegu ei ole iseloomunörkusega ,möjutegusreid on mitmeid.Tutvuge depressiooni ja paastu küsimustega.

Pöörduge hingearsti so psühhiaatri poole -elu muutub magusamaks ka ilma maiustusteta!

Igast murest saab üle! Jüri O.-M. Ennet