Soovin abi 10.03.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kasvatan autistlikku last (aspergeri sündroom). Ta saab 12 aastaseks ja on tulemas puberteedi iga.Ta on muutunud närvilisemaks ja koolis on tekkinud probleemid.Ta õpib individuaal õppeprogrammi alusel. Kuidas hakkama saada mida soovitate ette võtta palun aidake mind, sest üksi ma selle probleemiga toime ei tule.Ette tänades poja ema Anneli.

Arst vastas:

dr Kadri Toomla

Psühhiaater

SA TÜK Psühhiaatriakliiniku lasteosakond, Praktilise Psühholoogia Erakool ja Nõustamise Keskus SENSUS

Soovitaksin Teil lapsega lastepsühhiaatri poole pöörduda, võimalusel selle poole, kes lapsega juba varem tegelenud on ja tema iseärasusi tunneb. Kirjast ei selgu, kas lapsel on kodus või suhtlemiskeskkonnas mõni lisapinge tekkinud, mis ta närvilisemaks muudab või on õppeprogramm tema jaoks suurt pingutust nõudvaks muutunud ja närvilisus on tekkinud ülepingest. Samas võib see olla lihtsalt ealine ja haigusega seotud iseärasus. Põhjalikumal vestlusel saaks selle välja selgitada ja vastavalt abistada, kas vestluste, koormuse reguleerimise või ravimite abil. Üks meie kogenumaid autistlike lastega tegelejaid on lastepsühhiaater Anu Susi Tartu Ülikooli Kliinikumi Psühhiaatriakliiniku lasteosakonnast, kelle juurde saab registreeruda telefonil 448-741.

Lugupidamisega Kadri Toomla