Pikaaegne iveldus ja isutus ning ärevus 13.01.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun teie poole, sest ei saa aru mis toimub. Hakkas 5 päeva tagasi iiveldus ja muidugi siis ka isutus, kuskilt ei valuta. Tundsin, et algas ülemõtlemisest, aga nüüd ei lähe see ära isegi kui olen rahulik. Eriti intensiivne iiveldus on hommikul ärgates ja öösel, magada on väga halb. Kui päeva jooksul iiveldus mööda läheb, siis isutus jääb ikkagi ja suur närvilisus. Käisin täna hommikul proove andmas ja ultrahelis ja kõik oli täesti korras. Lastearst ütles et tegu võib olla suure ärevuse ja depressiooniga. Kui alustasin 10 klassi siis hakkasin kodus ainult ekraani taga istuma ja ennast üldse enam ei liigutanud ja toitusin ka väga halvasti. Sõpradega ka väga enam ei suhelnud ja väljas ka ei käinud, mõtlesin pidevalt kooli ja sealsete suhete peale. Kui olen nüüd kindel et midagi füüsiliselt viga ei ole, siis kardan oma vaimsetervise pärast. Kas on võimalik, et ärevus kestab nii kaua ja selliste sümptomitega ja kas seda annab leevendada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teid on uuritud ja ei ole leitud kehalist haigust, ilmselt ka mitte rasedust.
Vaevused on omased psühhosomaatilisele sündroomile.
Saan soovitada koostööd perearsti, lastearsti ja psühholoogiga, vajadusel ka psühhiaatriga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi