Kompuutertomograafia 25.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Kas te oskate palun mulle tõlgendada, mida täpselt tähendab: Sakraalsel olulise nihketa fraktuur S5 tasemel ja Os coccyx sublukatsioon Co 2 tasemel dorsaalsele. Muus osas luulised struktuuris ii. Vaagnaring intaktne. Puusaliigesed kongruentsed, reieluude proksimaatsed osad ii.

"Olulise nihketa" tähendab, et mingi mitteoluline nihe on kuskil?
Saan aru, et õndraluu on katki, aga sellest rohkem valutab mul selg ja küljed ning kuna jutt on pikem, soovin kõigest aru saada.

Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema jah õndralüli murd. See on valus ja tüütu, raviks on reziim, külili lamamine, istumine rõngaspadjal jm, valuravi. Seda piirkonda ei saa kipsi panna. Varuge kannatust 1-2 kuuks.
Koostöö oma arstidega.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi