Madal hemoglobiin 22.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Pojal on olnud juba aastaid tagasi madal hemoglobiini tase. Lasi teha vereanalüüsid, seekord olid tulemused sellised. Olen tänulik, kui saate anda seletust tulemuste kohta, mis ei olnud normi piires. Hb 122, Hct 39,3, MCV 77,2, MCH 24, MCHC 310, RDW-CV 18,1, RDW-SD 49,7 Poeg on tarvitanud pikemat aega alkoholi, püüab sellest vabaneda.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Hgb 122 on veidi madal, kuid kaugetlki mitte ohtlik. Alkoholi liigtarbimisel kipub normaalne söömine jääma tahaplaanile. Alkoholiprobleemiga tegelemine, siis kõik muu läheb ise korda.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi