Kurgumandli residuaalkude 21.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Ma ütlen kohe ausalt ära, et ma pole vist elu jooksul ka nii koledasti haige olnud, kui nüüd viimased kuud.
Alustan algusest.
2013 eemaldati kurgumandlid. Mõnda aega hiljem hakkasin ma paremal pool tundma justkui oleks mandel alles. Välisel katsumisel oli muna täiesti tuntav.
Kuna mingeid probleeme ei esimenud siis ma sellele suurt tähelepanu ei pööranud ka. Haige olin harva ja kōik tundus okei olevat. Nüüd kui hakata tagantjärgi mōtlema viimase 3 aasta peale, siis olen kurgu ja neelu haiguseid põdenud äärmiselt raskelt. Nüüd alates oktoobrist ma ei olegi sisuliselt terveks saanud.
Kaela välja keerates on silmaga kaelal muna näha. Suhu vaadates samuti näen mügarikku lisaks mädakollet selle peal. Oktoobris sain järjestiku 2 antibiootikumikuuri sest pōletikunäit veres oli 96.
Selle saime lõpuks kuidagi alla. Tâna on see näit 16.
Kurgus aga täielik pōrgu. Kōrvetav valu paremal pool, häält pole praktiliselt ollagi ja meeletu köha. Lor arstil selgus et see on Mandli residuaalkude, mistõttu ma neid haiguseid nii raskelt põen, et see tuleks ära lõigata. Mandli opist oli mul nii raske taastumine, et judin jookeb üle selja kui mõtlen, et pean uuesti minema.
Aso näit veres ka mu mäletamistmööda kõrgem, kahel korral peale oppi seda uuritud, aga siiski viimasel korral oli veidi langenud

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Olete ju elanud 9 aastat slle mandli tükikesega. Ehk on nüüd põletik välja ravitud. Kui vaevused püsivad, siis soovitan pöörduda uuesti arsti vastuvõtule, probleemi täpsustamine, läbivaatus, uuringud ja põhjendatud käsitlus, sealhulgas ka op ravi. See ei tohiks enam nii kole olla.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi