Metaboolne atsidoos 21.01.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
TÜ Kopsukliinikus võetud arteriaalsest vereproovist näha et mu veri on igakord veidi happeline. Viimane näit 7,308. Pôen lihashaigust, mis tähendab seda et pean öösiti kasutama hingamist toetavat aparaati, sest vahelihas on nôrk ja organismi hakkab tellima süsihappegaasi kuhjumine, magades hingamispausid. Kopsuarst ütles et see happesus Ei ole siiski minul tingitud selle hingamisprobleemi pärast vaid on metaboolne.. Perearst aga arvab, et see happesus on nii väike, et pole pôhjust tegeleda sellega. Kas see on tôepoolest tûhine asi? Samas mul on tervis ikkagi selline nôrguke nagunii, aegalajalt peavalud, pidev madal palavik, iiveldustunne,millele seletust pole seni saanud. Kas peaksin ikkagi peale käima et ta saadaks mind edasistele uuringutele, sisearsti konsuldatsioonile ntx.
Tänan.
Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ma ei muretseks selle väikse hälbe pärast. Teid on kenasti uuritud, on ka mitmed kr tõved. Normaalne söök ja veejoomine, liikumine cärskes õhus ja koostöö oma arstidega. Südamerahuks saab perearst teha e konsultatsiooni mõne kitsama ala spetsialistiga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi