punn kaelal 20.01.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Kaela esioasl, seal kus kael hakkab üle minema rindkereks keskpaigast 2cm paremal pool on praegu väiksema oa suurune punn, punetab ja on valulik kui krae vast puutub või seda katsuda. Mulle tundub, et ta on koos nahaga liikuv. Punn ise on kõvake.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Iga uus asi, mis tekib, vajab uurimist. Kas see võiks olla paise ? Katsudes pinges ja valus ? Või midagi muud ? See jääb minule siitpoolt ebaselgeks.
Soovitan perearsti konsultatsiooni, ultraheliuuringut, vajadusel punni avamist ja dreneerimist või täielikku eemaldamist ning koeuuringut.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi