Lapsel näos punnid 19.01.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Pildil on 2kuuse lapse nägu, käisin eile perearstikeskuses, sain õele näidata, õeldi et kreemitaksin nägu, eile oli nägu selline kuiv, täna aga peale kreemitamist nägu selline punniline, kasutasin bepanthen salvi, on see normaalne reaktsioon?
Lapsel on kuu lõpus perearsti vastuvõtt, kas peaksin varem minema arstie või ootan kui on praegu vaatuvõtt?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Selles vanuses lapsukese nägu on väga tundlik nii kuivuse kui kõikvõimalike salvide ja pesuainete suhtes. Soovitan salvi näolt õrnalt ära pühkida, niiske pehme tupsuga vajadusel niisutades. Edasi vaataks, kuidas lööve käitub. Kas ei ole kehal löövet ? Seos Teie toitumisega, kui imetate. Kas on teada perekonnas atoopilist dermatiiti ?
Kui lööve ei taandu ja Teie emasüda on mures, siis soovitan ikka kiiremini nõu pidada perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi