püsti tõustes läheb alati silme eest mustaks ja minestamise tunne 08.01.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on probleem selles, et alati püsti tõustes läheb silmade eest mustaks ja on tunne nagu hakkan minestama. Kas see võib mõni tõsisem probleem olla? Vererõhk on normaalne või veidi kõrgem

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid palju, kõige tõenäolisem- ortostaatiline hüpotensioon. Ehk vererõhu langus kiirel tõusmisel. Noortel ei ole südame-veresoonkonna talitlus, kohanemine asendimuutusele jm teguritele mõnikord veel päris välja kujunenud. Võimalik ka veepuudus ja kehvveresus, võimalusi veelgi.
Saan soovitada perearsti külastust, seisundi täpsustamist ja konkreetsete soovituste andmist.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi