Soolalahusega nina loputamine 07.01.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.

Loputasin nina soolalahusega.Ilmselt oli lahus natuke tugevam kui soovitatakse, kuna hetk hiljem tundsin kuidas peas kipitab ning see tunne liikus otsmikust kuklasse, aja möödudes see kipitus kadus.
Kas on põhjust muretseda, et selline soolavee liikumine toimus?
Tänan vastamast.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ninaloputuseks sobib u 0,9% NaCl lahus, ehk füsioloogiline lahus. Selle tegemiseks kodus võtta 1 tl lauasoola 1 l toasooja keedetud vee kohta. Oma nohusid ravin sellega- valan lahust peaopessa, tõmban lurinal ninna. Nats ebameeldiv, kuid paha sekreet tuleb nii välja. Teie kirjast ei selgu, mis sool ja kui kange. Ilmselt ikka selleks mõeldud toode. Lahus võis sattuda nina kõrvalkoobastesse ja etmoidrakustikku, sellest see ebameeldiv tunne. Mureks põhjust ei näe, selle info alusel.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi