Koloskoopia uuringu tulemus 23.09.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

Käisin koloskoopia uuringul, mille käigu võeti ka proovid soolest. Täna saabusid tulemused. Väga murelikuks teeb proovi vastus rektumist. Kas tegemist on vähieelse seisundiga? Enda raviarstiga saan rääkida proovide tulemusest alles uuel nädalal, kuid mure on suur.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Low-grade tubulaarne adenoom. Maliigsuse tunnused puuduvad- nii loen Teie uuringust. Tegemist on healoomulise muutusega, vähk see ei ole. Vajalik on jälgimine ja ilmselt ka healoomulise soolevalendiku ulatuva moodustise eemaldamine.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi