Täpilised laigud jalgadel 11.08.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on veider mure seoses laikudega, mis asuvad jalgadel (säärtel ja reitel). Nimelt on need laigud tekkinud ca viimase kahe kuu jooksul ning ajapikku tekib neid üha juurde. Perearst arvas alguses, et tegu allergiaga. Proovisime Eloconi salvi, ei toiminud. Seejärel kahtlustas “kassihaigust”, kuid kokkupuude kassiga puudub ning samuti olen lugenud, et kassihaigus pidavat sügelema. Minu jalgadel olevad laigud ei põhjusta aga peale koleda väljanägemise mulle mitte mingisugust vaevust. Hetkel on käsil Travogeni kuur, kuid praegu ei paista ka see toimivat.
Kas Te oskate pildi järgi öelda, millega võiks tegu olla? Kas saaksin sellest lahti käsimüügiravimitega või peaksin pöörduma siiski nahaarstile?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ümar, piirdunud, punetavate sevadega lööve meenutab pigem kergemat kassihaigust, st silenaha pindmist mükoosi. Soovitan teha tubli 10 päeva ravi Travocordiga. Võimalik, et on vajalik ka suukaudne tablettravi, nt terbinafin 250 mg 1 x p. Perearst saab kõike vahetult hinnata, tehtud digifotod võimaldavad ka teha nahaarstiga e konsultatsiooni. Vastus paari päevaga, omal käel minnes seigeldakse teinekord mitu kuud.
Ja lööbega patsienti uuritakse pealaest-jalataldadeni. Võib juhtuda, et midagi olulist praegu ei selgu. Ega ei ole olnud lööbe piirkonnas puugipistet ? Võiks ära teha ka borrelioositestid.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi