Kas südamega probleem? 28.07.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Olin kroonilise pankreatiidiga 7 päeva haiglas, enne seda oli 20 päevane alkoholi tarvitamise tsükkel, haiglast väljasaades oli kõhuvalu taandunud, aga siis tekkis väga tugev nõrkus,käisin perearsti ekg korras, südamepuudulikkuse markerid korras, kilpnääre korras, borrelioosi ka välistatud, maks, neerud, põletikku näitajad korras, kõhunäärme analüüs ka normi langemas. Palavikku pole, südames kahinaid ka polnud. Aga haiglast sain ma välja 17 juuli ja kuidagi ei taha enesetunne paremaks minna. Tohutu jõuetus on ja koormust ei talu üldse, pea hakkab ringi käima jalad ja käed hahhavad nõrkusest värisema, kõndides kaob jõud ja selline tunne on et süda on nõrk. Ma ei tea kas pean veel taastuma või võib ikka südamega midagi olla

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Alkoholism on haigus. Teie keha, ainevahetus on alkoholiga harjunud, oletan, et olete loobunud alkoholitarbimisest. See on väga hea ! Kirjeldate lakoholi võõrutusnähte. Neid on mõistlik leevendada antidepressantide ja lühiaegse rahustikuuriga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi