emo ekg 06.07.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere kirjutasin teile seoses perearsti ekg vastusega ja saatsin ka pildi nüüd saadaks teile emo ekg ja sooviks selle kohta ka kommentaari.

Tänan

Jaanus

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Need EKG-d on üsna sarnased, normi variant. Siinusrütm, normaalne löögisagedus u 85 x min. QRS el telje kalle vasakule, u - 30 kraadi. See on viide Hisi kimbu vasaku sääre eesmise haru blokaadile. Kuid see on sama mida eile kirjeldasin, see ei oma üldjuhul tähtsust raviküsimustes. Repolarisatsioon normis, pildilt on jäänud välja V4-V6 lülitused. ST segment isoelektriline. P, PQ, QRST, QT intervallid normis.
Karta on, et see EKG arstlik kirjeldus ei saa ütelda patsiendile just väga palju, aga kui öeldi, et EKG on korras, siis rohkem polegi vaja. Mida rohkem uurida ja kirjeldada, seda rohkem närvi võib patsient minna, kuna kirjeldatakse, seda, mis ei oma haige käsitluses mingit tähtsust. Ega see sinine asi ei ole mitte tulemasin, selle pruuni topsi kõrval. Kui suitsetate, siis parim, mida saate ise teha oma tervise heaks on loobumine suitsetamisest.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi