ekg vastus 05.07.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere sooviks kommentaari ekg-le. Perearst ütles, et ekg ei ole normis ja et pean kohe emosse minema ja emos öeldi, et kõik on korras. Sooviks teie poolset vastust Ekg kohta

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
EKG on normi variant. Tähelepanu äratab Qr sakk III lülituses, samas on II, avF normis. Küllap see tegi Teie perearsti valvsaks ja alati tasub sellisel juhul kahtlust täpsustada ja pidada kolleegidega nõu. Südame rütm, intervallid, sakikujud on normis. Süda vajab kindlasti uurimist- kuulatlus, ehhoKG, koormustest jm. Hea oleks seda EKG-d võrrelda varasemtae EKG-dega ja teha mõne aja pärast uus uuring. Ägeda südamehaiguse vaevused ei saa püsida 1 aasta, ilma, et tekiks mingi uus sümptom või leid.
See on esimene kord u 1500 küsimuse ajaloos, kui näen EKG-d kliinik.ee vahendusel.
Head tervist soovides,
Madis Veskimäggi