analüüsid lapsele 03.02.04 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Millal peaks tegema lapsele vere- ja uriinianalüüsi esmakordselt
-kui laps ei ole olnud haige.
Laps on praegu 1,5 aastane ja perearst ei pidanud vajalikuks neid teha ka aastasel kontrollil
kuigi ma avaldasin selleks soovi.
Kas on õige, et lapsele pole neid kunagi tehtud?
Mu esimesel lapsel avastati nn.rutiinkontrollis aneemia, kui ta oli 8 kuune.
Aitäh vastamise eest!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Üldjuhul peaks lapsele tegema vereproovi rauapuudusaneemia väljaselgitamiseks lapse 9-12 kuu vanuses. Samal ajal võiks teha ka nö igaks juhuks uriiniproovi.
Kuna vereproovi tegemine on väikesele põngerjale üksjagu tõsine katsumus, siis lapse hea jumekuse ja teiste heade tervisenäitajate korral seda alati ei tehta.
Päris neil päevil võeti vastu väikelaste tervisekontrolli soovitused, sellega saab tutvuda www.sm.ee sealt link väikelaste tervisekontroll.
Head tervist soovides Madis Veskimägi