Veel kord kolestoroolist 16.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere

2021. aastast alates on pilk jäänud kolestoroolitasemele, kus LDL oli 5.1. Sõin Zovacor fortet, mille abil see ca nelja kuuga kukkus 3.4-le
Lõpetades viimase manustamise oli see 2023. aasta 26. jaanuaril tagasi 5.3-l.

Nüüd on psühholoogiliselt midagi mõjunud, loobusin jaanuarist suitsetamisest ning suures must kohv on asendunud rohelise teega.
Samuti söön ashwagandhat (stressi alandamiseks, parema une nimel).
Õhtune eine asendatud puuviljadega ning liigun 2x rohkem.

LDL tase on kukkunud 4.4 -le. Kas siin on peamine mõju Ashwagandhal või see pigem väga ei mõjuta kolestorooli taset.
Millise intervalliga uuesti mõõta?

Küsin, sest perearst nõuandeid ei jaganud ning teinud uurimistööd internetis omal jõul. Võibolla liialt ekstreermselt.

Trigl. oli viimati 1.1, HDL 1.2

St murekohaks ainult LDL, ref väärtused teada:

triglüts 0.1-1.7
HDL > 1
LDL < 3

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Võimalik, et tegemist on perekondliku kolesteroolitaseme tõusuga. Seda võiks täpsustada koostöös oma perearsti ja kardioloogiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi