Keelelõhed ja põletik 29.11.22 / Perearst

Külastaja küsib:

12 aastasel tüdrukul on keelel pikemat aega (aastaid) sügavad lõhed. Hetkel perearst diagnoosis vaatluse põhjal angiini ning keele hetke hullu olukorra kohta märkis, et tekitatud võetud rohtudest. Ma ei tahaks sellega nõus olla, kuna palavikualandajad ning tee ei saa teha keelt selliseks. Saatekirja nakkusarstile või kuhugi veel keeldub andmast/ei leia vajadust. Palun vaadake ja aidake, lapsest kohutavalt kahju juba. Lõhed teatud toite süües ka valulikud. Ette tänades!!!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Mõned mõtted tekivad. Vajalik oleks üldvereproov, gly, raud, ferritiin, transferiin, TSH, reumaproovid jt. Keelelt aga külv seente jt tekitajate osas. Need saab kõik kenasti perearsti juures ära teha. Synlab varustab partnereid kenasti prooviks vajalike katsutitega. Siis saaks põhjendatult määrata paikseks raviks keelele nt seenevastase geeli. Hambaarsti külastus. Keel paistab olema kuivem, see tähendab, et ka hambakaaries võib kergemini tekkida. Esmaseks leevenduseks soovitan õhtuti Kamistad Geliga keelt määrida, pehme hambaharjaga saaks ettevaatlikult keelt pühkida, see eemaldab seda paksemat pruunikat kattu.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi