Imelikud "hood", mille jooksul vererõhk ja pulss langevad 31.07.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul käivad mingid hood peal, kus mul kaob pilt silme eest ära, vererõhk ja veresuhkur langevad aga selle kestel ma kuulen ümber toimuvat. See hoog on selline võibolla minut. Aga sellest taastumine juba keerulisem. Kergema hoo puhul tunnen sees nagu õrna iiveldust ja nõrkust kuskil pool tundi. Aga suurema hoo puhul ( kus ei ole kontrolli oma keha liigutuste üle ) võtab taastumine ikka aega tunde. Kõige kindlam on olla istuli/pikali pead toetades. Ja kuidas ma eristanud teda lihtsast vererõhu kõikumisest, on see, et peas tekib tunne nagu aju hakkaks paisuma ja ei mahuks enam ära. Ning see taastumine.
Mainin ära, et mul on väike prolaktinoom ja rathke tsüst. Suguvõsas on isal on ajukasvaja ning sellest tingitud epilepsia hood. Minul hakkasid hood ennem diagnoosi pihta. Võtan igapäevaselt bromocriptiini.
Küsimus tekibki, et millest ja mis see olla võiks? Kuhu pöörduma peaks? Ja kindlasti kuidas, et ära ka kuulataks mind ?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid on palju, millele mõtelda. Soovitan koostööd oma perearsti jt spetsialistidega. Kui ühega koostöö ei õnnestunud, siis tuleb uuesti proovida. Uuringud, EEG jt. Perearst teeb sisulise läbivaatuse, püstitab probleemid ja korraldab nt PERH v ITKH neuroloogiga e konsultatsiooni. Kui orgaanilised haigused on välistatud, siis võib tegemist olla paanikahooga, mis vajab kindlasti õiget käsitlust.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi