Borrelioos 29.11.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere. Põdesin üle kahe aasta tagasi borrelioosi. Hammustuskohale laiku ei tekkinud, kuid mõne aja möödudes hakkas parema käe ranne valutama.
Perearst tegi proovid ja sain teada, et olen borrelioosi nakatunud. Sain antibiootikumide ravi ja peale seda hakkasid valutama ka muud kohad peale randmete (sõrmes, käed, jalad, varbad, õlad, puusad). Terve selle aja jooksul on valud olnud pigem torkavad ja ei kesta kaua. Nüüdseks on aga valud kestnud ka pikemalt, umbes 10 min kõige pikem aeg kui mõni koht on valutanud. Kas oleks mingeid lahendusi nendele valudele? Ei oska lihtsalt ise midagi enam peale hakata.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vaevus võib olla seotud borrelioosijärgse valusündroomiga, kuid see võib olla täiesti muu probleem, nt fibromüalgia. Küllap on tehtud ka nn reuma jm proovid: ASO tiiter, RF, CCP, UA, SR, täisveri, D vit, TSH jm. Kui analüüsid-uuringud on korras, ja senised ravimid ei taha aidata, siis kasutatakse saranse vaevuse leevenduseks kroonilise valu ravimeid- antidepressante ja närvivalu ravimeid. Nt duloxetin, tianeptin, gabapentin jt. Õiget ravimit ja annust aitab leida Teie perearst.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi