Probleem parema põlvega 20.09.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Soovin lihtsalt teiselt arstilt nõu. Pöördusin oma murega perearstile ja käisin ka röntgenis.. Mure selles, et parema põlve mõlemale küljele, rohkem ette, tulevad suured pehmed munad. Eriti ei valuta, kuid pean istudes otsima põlvele pidevalt õiget asendit, lamades sirgelt hoida ei saa, hakkab tuikama. Trepist saan käia, kuid annab pidevalt tunda. Röntgeni vastus oli...põlveliigestes 2- 3 staadiumi artroos, ilmselt liigestes vähest efusiooni( no sellest ei saa ma aru). Peretohter määras raviks glükosamiini 3 kapslit päevas. Ütlen ausalt, mingit muutust seni ei ole ehk loodan liiga kiiret tulemust. Palun öelge, mida teie arvate ja kas mul oleks põhjust paluda saatelehte ortopeedile, mida muidugi anda ei taheta. Kõik algas äkki sept. esimesel nädalal. Põlve ma vigastanud ei ole, mingeid muid traumasid ei ole. Mul on ortopeedilised jalatsid seoses jalanukkide ja lamandunud pöidadega. Ei taha kuulda kunagi hiljem lauset...aga kus te siiani olite, et abi pole otsinud. Tänan.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Proovime arutada. Olete 65 aastane ja esineb II-III astme liigeskulumine. Selle süvenemise vältimiseks on oluline taastusravi, reie lihaseid tugevadavad harjutused, kehakaalu normaliseerimine. Kasutatakse ka liigesmäärde süste põlve. Äkki alanud põlvevaevus vajab uurimist, kas võib olla tegemist nt sidemete kinnituskoha põletiku või limapaunade põletikuga. Sellest võivad need muhud olla tingitud. Vaevust leevendab korralik ravikuur valu ja põletikuvastase ravimiga.
Ortopeedi konsultatsioonile minek selliste vaevustega on igati mõistlik. Teie perearst saab teha põhjaliku läbivaatuse, lisada uringud ja ortopeed saab jätkata oma uuringute ja raviga vastavalt tegelikule olukorrale.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi