Gastriit ja toitumine 16.06.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Minu diagnoos on - Gastro-ösofageaalneemao-söögitoru tagasivooluhaigus.
Palun vastake. Millises kliinikus on arst-gastroenteroloog-dietoloog, kes valib mulle individuaalse dieettoidu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ajusalt öelda, ei olegi muud teha, kui hoiduda väga praetud, hapukatest, vürtsistest toitudest, vältida magamist madalama peaalusega ja tarvitada määratud maohapet vähendavaid ravimeid. Abiks võib olla ka toitumispäevik, sellega selgitate ise välja toidud, mis kutsuvad esile vaevuste ägenemise.
Täpsemalt annab nõu Teie perearst, sõltuvalt Teie elukohast.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi