Kipitutunne rinnaku keskel 18.01.21 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 23-aastane noor neiu, kellel algas paarpäeva tagasi imelik kipitustunne rinnaku keskel. Ennem andis veidi tunda ka paremal pool. Ennem seda olnud ei ole, hea asi on see et viimasel korral arstil käies olid analüüsid korras, vererõhk on normaalne. Tunda annab puhkeasendis, kuid liikudes pole midagi.
Ise arvan, et tegu ehk suure ärevuse või stressiga, kuna tööl kui ka koolis on pingeline periood. Kas mu arvamus võib olla õige või peaksin midagi ette võtma?

Aitäh!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Seostaksin seda vaevust samut nagu Teiegi- ärevuse ja stressiga. Seda nimetatakse ka globus sensation, kui googeldate nt. Sarnane vaevus esineb ka kõris. Mõni tohter nimetab seda südame närvideks. Kõige õigem on seda nimetada nii nagu asi on. Orgaanilist haigust ma ei kahtlustaks.
Paras koormus, hea uni, füüsiline liikumine värskes õhus ja asi laheneb. Kui probleem psüib, siis aitab perearst kõike täpsustada.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi