Kasvaja peanahal 09.07.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes 30 aasat tagasi ummistus üks rasupoor peanahal, millest ei õnnestunud rasu välja pigistada ning see hakkas vaikselt kasvama.Kuna see ei valmistanud mingeid vaevusi, ei pööranud ma sellele tähelepanu.Nüüd on see umbes 1,5 cm lai ning 0,5 cm kõrge pehme punn ning kipub juuste seest välja paistma, mis mind väga häirib.Minu küsimus oleks selline - millise arsti juurde peaksin sellega minema, kas nahaarsi või onkoloogi või kirurgi?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kirjeldus vastab rasutsüstile. Üsna sage probleem, halb on see, et ühel päeval võib tekkida põletik. Ka "sarv" peas ei meeldi kellelegi. Soovitan nõu pidada oma perearstiga. Meie perearstidest päris mitmed teevad edukalt väiksemaid kirurgilisi protseduure ise. See on väga tervitatav, sest see jätab kitsama eriala spetsialistile aega erialaseks tegevuseks. Siin on tutvustav õppevideo: https://www.youtube.com/watch?v=hMAoUSWcoWk Kui Teie perearst protseduri ise ei tee, siis tõenäoliselt suunatakse Teid saatekirjaga kirurgi vastuvõtule.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi