Näonahk - akne? 07.04.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on tekkinud näonahale punnid, mida varem pole kunagi olnud. Osad nahaalused ja põletikulised/mädased. Ei ole menüüd midagi vahetanud, puhastan nahka igapäevaselt korralikult ja niisutan. Kõik on alati korras olnud. Menstruatsiooni eel on tekkinud mõned üksikud punnid, aga need ka ise kadunud. Nüüd aga juba üle nädala selline kohuutav nägu..ise näen hetkel põhjusena stressi ja kehva und. Kas oskate mind aidata ja kasvi miskit rohtu soovitada vms?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Paistab olema naha mädapõletik. Julgen soovitada raviks Doxycyclin 0,1 x2..x1 kuuri 2-3 nädalat, paikselt Fucidin H salvi. Enne uut salvikihti vana salvikiht ja koorikud Asept lahuga eemaldada. Ravimid saab kirjutada perearst, kindlasti ta soovib Teid ka näha, ehk tuleb veel mõni hea mõte.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi