Tere, mu abikaasal on tekkinud selline lööve,mis sügeleb ja paljuneb 01.04.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Mu abikaasal on tekkinud selline lööve jalgadele ja ka natuke kätel.Kreemid ei aita.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Haiguspilt, niipalju kui paistab, meenutab sõlmelist e nodoosset erüteemi. Siin on selle kohta pikemalt: https://www.skinsight.com/skin-conditions/adult/erythema-nodosum

Teeksin patsiendile CRV, gly, SR, täisvere, kusihappe jm testid. Paikseks raviks mõtleksin nt Fucicort salv ja ehk ka suu kaudu medrool alanevas annuses. Kui veri näitab põletikku, CRV tõus, siis ehk ka antibiootikumravi. 4-5 päeva ravi ja siis saaks edasi mõtelda.
Tegemist on ägeda haigusega, mille ravi peab algama kohe. Pöörduge juba homme oma perearsti vastuvõtule, kes saab kõike vahetult hinnata ja ravi määrata.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi