Sümptomid 24.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Probleemiks on pearinglus-tekivad hooti ja kestavad tunde, kestnud on see juba mitu kuud ja peaaegu igapäev ja isegi mitu korda päevas, iiveldust ja oksendamist ei teki. MRT on tehtud. Mälu on kehvem, vahest poleks nagu hetkes ja mis just tegin ununeb sekundiga aga samas on meeles, väga raske seletada. Ka rinnus on raskus ja pitsitustunne ja rinnu keskel tekib kergeid valusid ja sellist “mulli” tunnet. Ka hingata on raskem ja ei saaks nagu 100% sügavt hingata. Kopsust röntgen tehti paar kuud tagasi ja ka EKG on tehtud.
Kurku valgub ka tatti mis on tihtipeale verine.
Valusid tekib kõhtu pea igapäevaselt (pildil märgitud punasega) mitte meeletult tugevaid aga häirivaid ja pigem vasakulpool, harva paremal.
Lisan ka hiljuti tehtud vereproovid.
Milles võib asi olla ja milliseid uuringuid peaksin nõudma?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Teid on uuritud väga põhjalikult ja tulemused on normis, ei ole leitud orgaanilist haigust. Ma ei suuda leida vereproovide vastust, aga küllap ka need on korras. Sageli on nii, et peale uuringuid ja esmast tööplaani, kui haigust ei ole leitud jääb patsient jälgimisele. Jälgitakse vaevuste kulgu, neid vajadusel leevendades , ning jälgitakse ka uute vaevuste teket, sageli korratakse ka uuringud. Seega , saan soovitada head koostööd oma perearstiga, kes hindab Teie tervist regulaarselt ja korraldab täpsustavad uuringud-konsultatsioonid.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

imelik maitse kurgus, poomis tunne

Tere!
Milles võiks asi olla: imelik maitse kurgus, poomis tunne, kõrvad nagu oleks vahepeal lukus, õhtuti väike palavik, öösiti higistan, hommikul palaviku pole, halb enesetunne ja silme ees vahepeal ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere !
Küllap on hingamisteede põletiku järgne limaskesta ärritus, kuivus ja valu. Abiks on aeg, soojad raviteed, valuleevendajad. Kui vaevused üle kuu võiks nõu pidada arstiga.
Head tervist ...

Loe edasi

Sümptomid

Selline piinlik mure, et viimasl ajal eritub aega ajalt pärasoolest verd, eriti koos väljaheitega. Verd ei ole palju. Millega võiks tegu olla ja millise spetsialisti poole pöörduda?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Mure pole piinlik. Piinlik on see, et olete jätnud märkimata oma vanuse ja soo ja eluviisi ja kasuvad sümptomid ja vaevuse kestuse ja esmakordse ilmumise jne jne jne. Aga seda ei saa alati tahta. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: