Veenid valutavad 09.03.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere, jalad valutavad nii hommikul kui ka õhtul, olen pöördunud perearsti poole, kes saatin mind UH -sse ja kirjutas välja antibiootikume, need ei aita.
Lisan uuringu vastuse:
UH doppleruuring jala arteritest ja veenidest KIRJELDUS Kliinilised andmed: Valu paremas alajäsemes. Parema jala magistraalsete arterite ning süvaveenide doppleruuring. LEID: a. tibialis posterioris ja a. dorsalis pedises registreeritav trifaasiline verevool. LEID: uuritud alajäseme süvaveene (v. femor. comm, v. femor. superfic, v. poplitea ning v. tibialis post) nii hallskaalas kui doppleriga. Kõikides uuritud veenides verevool jälgitav, registreeritav normipärane verevoolukõver. Veenid komprimeeritavad, veenide diameeter ei ületa saatva arteri diameetrit. Paremal reie alaosas, sääre ülaosas VSM laiem, aga komprimeeritav ja vaba. Sääre alaosas, kus on väike verevalum, seal veenilaiendit ega muud patoloogiat ei ole. ARVAMUS/SOOVITUSED Veenitromboosi ei esine. Arterid patol. leiuta.

Jalad ikka valusad, olen meelehaitel, söön valuvaigistid, juba paha nendest, kuid valu ei kao kuhugi.
Kas võite palun soovitada, mida teha- kuhu joosta?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jalavalul on mitmeid põhjuseid: närvidest, lihastest, veresoontest, luudest ja liigestest lähtuv valu. On ka üks sageli esinev valu- rahutute jalgade sündroom, kuid seda leitakse harva, sest patsiendid peavad sead teinekord liiga tühiseks vaevuseks.
Veenidest lähtuv valu võiks taanduda hommikuks ja tekkida seistes. Rahutute jalgade sündroom tekib vahetult uinumise ajal. On olemas põlveliigestest ja põlvekedrast lähtuv, nn patellofemoraalne valusündroom. Võiksin jätkata pikalt, kuid kardan, et liigse arutamisega võin Teile hoopis kahju teha. Saan soovitada perearsti külastust, kes saab kõik erinevad valupõhjused nagu läbi kammida, seda nimetatakse ka diferentsiaaldiagnoosiks. Ausalt öelda, on see päris loominguline tegevus.

Head tervist soovides
Madis Veskimägi