põievalu 17.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Ravin praegu Nolicini tablettidega põiepõletikku. Ravikuur hakkab lõppema aga põis pakitseb ja valutab, eriti õhtul, samas uriin näib tänaseks olevat puhas. Kuna põiepõletik on mul olnud korduvalt, siis küsiksingi, et mis põhjusel jääb pärast põiepõletiku ravi mõnikord valu püsima, kuigi analüüsid näitavad, et põletikku ja mikroobe pole? Mul on nii olnud. Kas valu leevendamiseks midagi veel teha saan? No- spad või ibuprofeni olen võtnud aga ega nad sel puhul eriti aita.
2016 a käisin uroloogi vastuvõtul põievalu pärast, siis ei leitud midagi.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Kui uriinianalüüs on korras, aga vaevused püsivad, oleks kindlasti mõistlik pöörduda naistearstile ja välistada võimalik günekoloogiline patoloogia. Kui ka sealtpoolt on kõik korras, on üks võimalik diagnoos interstitsiaalne tsüstiit. Soovitan oma perearstiga seda teemat arutada ja kui interstitsiaalse tsüstiidi kahtlus jääb, siis konsulteerida uuesti uroloogiga.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst