Liigesevalu 08.01.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Dr. Madis Veskimägi

Kirjutan murega, sest ei oska enam kuskilt abi paluda.
Olen sportlik 32a. tervisliku elustiiliga naine.
Eelmise aasta veebruaris hakkas valutama vasaku jala varba kont. Algas see sellise kõrvetava valuga, tekkis punetus ja paistetus.
Aprillis pöördusin reumatoloogi vastuvõtule, ta tegi koheselt steroidi süsti, seejärel valu kergelt taandus. Röntgen näitas metatarsaalluu poolsel pinnal erosiooni. Tehti ka analüüsid-need korras.
Valu aga kestis ja ka siiani aegajalt tuikab. Mõne kuu pärast hakkasid valutaba teise jala(parema) väikse varba liiges. Astudes on nii valus, eriti hommikul. Samuti on jalalabad kanged. Septembrist alates hakkas valutama ka parema labakäe IV śõrmeliiges,PIP liigese piirkonnas, see valu kestab samuti ka täna. Käed on nii kanged, aga paistetust ei ole, õhtul ja hommikul on käed "surnud" ja kanged. Hakkan toimetama, siis läheb paremaks. Mõned päevad tagasi tunnetasin ka vasaku jala PiP liigese piirkonnas valu, mis kestab ka täna. Põlvedes on kõrvetav valu ja ka mujal liigestes.
Perearst ja ka reumatoloog välistasid reumatoidartriidi, sest paistetust ei esine. Tegemist pidi olema ülekoormusartriidi, artralgiaga.
Söön juba terve aasta iga päev valuvaigisteid ja need ainult leevendavad valu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ülekoormusvaevused peaksid kaduma kui kaob põhjus. Julgen siiski soovitada kordusuuringuid: SR, RF, CCP, UA, HLA B27, ASO tiitrit ja Borrelioosiproove. Võib juhtuda, et haiguse diagnoosimine võtab kauem aega, sest väga varases faasis on kõik normis.
Ikka hea koostöö oma arstidega.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi