Lööve kõrvas 26.09.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Juba päris pikka aega (kuna sisulised kaebused on väikesed, pole siiani reageerinud) on kõrva kuulmekäigu ees mõningast ketendust ja vähest sügelust (kui küünega üle kõrvanibu sisemise osa libistada, on tunda ebatasasust ning ketendust). Ilmselt ei ole see päris normaalne ning millele võiks viidata? Samuti sügeleb aeg-ajalt veidi peanahk kuklapiirkonnas (kuid see ei ole pidev probleem). Kas järgmise sammuna peaks minema erialaarsti vastuvõtule või on selle vastu ka käsimüügiravimeid?

Võib olla on need täiesti mitteseotud asjad, kuid sõrmenukkidel (käelabapoolsel ja keskmisel) kipub samuti olema ketendust ja sügelust (rohkem kui kõrvas). Seda esineb eelkõige keskmisel sõrmel - vabandust kui see nüüd kõlab totralt, kuid ma ei ole siiani veendunud, et sõrmenukkide ketendusel on bioloogiline algupära, mitte ei tulene see suhteliselt kitsaste teksapükste taskust asjade võtmisest, kuid püsinud on see samuti imelikult pikalt.

Tean, et aeg-ajalt on probleeme ka jalaseenega (harva tekivad ka ühe varba vahele lõhe).

Elu on suhteliselt stressirikas, mis pidi erinevate seenhaiguste jaoks soodustav asjaolu olema. Kuidas võiks siit jätkata?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Vaevused on väga erinevad, raske ütelda, kas on tegemist ühe haigusega, mis avaldub erinevates paikmetes või erinevate haigustega. Kõige mõistlikum on perearsti külastus, kolleeg vaatleb neid piirkondi, võtab vajadusel analüüsid ja määrab ravi. Kui tegemist on seeninfektsiooniga, siis on ravi üsna pikk, võimalik on vaid ka paikne ravi. Täpset diagnoosi ei saa panna kirja teel.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi