peale kanna olperatsiooni lähe jalg siniseks ja tursub alaspidi olles. 14.10.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Kannaluu operatsioon oli 13.09.18 Kannas on 5 kruvi ja metallplaat.Haav on peaaegu paranenud ,jjalg on kipsis veel 2 nädalit.Häirib see,et jala alaspidi hoides juba vähese ajaga(10-20 sek.}läheb labajalg siniseks ja ka tursesse.Liikumiseks olen kasutanud ka
abivahendit iWalk 2,0-see toetab jalga,sest ühel jalal küünarkarkude abil eriti kindlalt ei ole voimalik liikuda.Mida teha, et asja parandada?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Igasugune operatsioon on päris tõsine tegevus, mis mõjutab normaalset vereringet ja kudede vedelike ning lümfiliikumist. Taastumine võtab aega ikka 6 ja enam kuud. Saan soovitada jäseme hoidmist kõrgemal, vahest lümfimassaaži, aitab füsioterapeut.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi