Pirnlihase sündroom 26.09.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Olen juba pool aastat maadelnud pirnlihasesünroomiga. Vallandajaks oli arvatavasti borrelioos. On tehtud ka lumbaalpunktsioon, et välistada neoroborre. Käisin ka MRT-s, see oli kõik korras. On tehtud ka röntgen ja peale luukasvise ei olnud midagi.
Olen palkju raianud raha ja aega selle ravimiseks, kuid tulemusteta. Käinud nõelravis, füsioteraapias, manuaalteraapias, võtnud antidepressante, käinud elektriravis kuid tulemusteta. Kuu aega ehk oli nö head elu. Selle tulemusena valutab ka mul sama jala sisemine hüppeliiges, muretsesin tallad endale, korra läks paremaks, aga tuli ikkagi tagasi. Valu algab tuharast ülevalt poolt ja liigub tuhara keskpaika, see jäigastab nö jala kuni kannani. Liikumisel hakkab jalg surisema ja hüppeliiges valutama. Magamisel ei ole ole valus. Kas tuleks teha näiteks närvijuhitavuse test ka?
Kas on veel mingeid soovitusi, see halvab lihtsalt elu.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Usun, et asjatundlik füsioterapeut ja spetsiaalsed venitusharjutused on Teie mure lahenduseks. Hea mõjuga on ka õige tehnikaga ujumine 2-3 x nädalas. Muidugi ka oma elu korda, mured ja probleemid mõelda selgeks, kui võimalik, otsida neile lahendused. Uuringud võivad näida toredad, loodate, et kohe leitakse haigus ja rohi. Ka arstid rõhuvad liigselt uuringutele, mitte lihtsalt rääkimisele ja asjakohasele taastusravile.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi