Xanax 11.09.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Raske eluperiood ja ei suuda ilma paanikata uldse elada. ei soovi psuhhiaatri poole poorduda. Tahaks lihtsalt kiires korras labi kaia perearsti juurest ja tabletid katte saada ja kui pika ajaliselt voib ta xanaxit valja kirjutada?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Xanax on psühhotroopne ravim, mis ei ole mõeldud pikaajaliseks tarvitamiseks. Kui ravimi vajadus on pidev, tuleks kaaluda muude ravimite/ravimeetodite kasutamist. Kui psühhiaatri poole ei soovi pöörduda, soovitan asja arutada oma perearstiga.
Igal konkreetsel juhul otsustab ravikuuri kestvuse ja väljakirjutatava tablettide hulga retsepti väljastav arst. Xanaxi väljakirjutamisele kehtib ka määrusega sätestatud koguseline piirang, mille alusel võib seda korraga välja kirjutada maksimaalselt 60 tabletti.
lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst