Mida näitab vere analüüs? 13.07.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tulemus
IgA 4.60 0.70 - 4.00 g/L
IgM 0.68 0.40 - 2.30 g/L
IgG 10.00 7.00 - 16.00 g/L

Küsimus minu vere analüüside kohta, kus IgA tulemus on üle referentsi. Mida peaks juurde uurima?
Alates 1 Juunist on olnud selline tunne, et nagu on palavik aga kui kraad alla panna siis üle 37 kraadi pole tuvastanud. Temperatuur kõigub nagu ka enesetunne. On päevas või isegi päev kus täitsa terve kuid siis jälle selline uimasem ja raskem tunne. Kas selle põhjuseks võib olla IgA.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Arvan, et ei, IgA on piiripealne. Kui esimesel korral analüüsid ei näita konkreetset haigust, kuid vaevused püsivad, siis jälgitakse haiget, korratakse analüüse mõne aja pärast uuesti ja uuritakse võimalike uute vaevuste põhjuseid. Kui vaevused kaovad, siis on kõik hästi. Tundlikul inimesel võib tekkida uus probleem, mõne senidiagnoosimata haiguse kartus, seda võimendab pidev muretsemine, enda urimine, dr.google hirmulugude lugemine. Elage täiel rinnal, on suvi, 36 a mehel võiks olla pere, kelle seltsis saab suvel teha palju põnevat ja vaevused ehk ununevad.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi