Suitsetamine 08.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun teie poole nimelt suitsetamise probleemiga. Olen olnud aktiivne suitsetaja pea 9 aastat , paar aastat tagasi tekkisid mul ärevushäired ja peale seda olen vahelduva eduga proovinud suitsust loobuda. Viimased pool aastat on aga nii, et kui eelneval päeval suitsu teen siis järgmisel päeval meeletult paha olla. Oskate öelda millest see on tingitud?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Leian, et Teid aitab lisaks tahtele ka antidepressantide rühma kuuluvad ravimid- bupropion või escitalopram. Kehas on vastastikused reaktsioonid- võõrutusnähud kui ei saa nikotiini ja nähud tubaka tarvitamisest, nikotiinist ja vingugaasist. Soovitan mõned rasked kuud üle elada nende ravimite toel, sellel ajal organism puhastub ja ajukeemia saab hakkama ilma nikotiinita. Kui olete 1 aasta vastu pidanud, võite ennast pidada mittesuitsetajaks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi