peale haigust tasakaalu häired 23.01.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Oktoobris-novembris olin kopsupõletikus, sealhulgas kaks nädalat haiglaravil. On kahtlus, et just peale seda algas probleem: peamiselt püsti tõusmisel, aga juhtub ka muude kiiremate liigutustega, et läheb pea umbes pooleks minutiks uimaseks, pilt on hägune, peas tekkib kuumav tunne ja tasakaal kaob ära - püsti jäämiseks tuleb millestki kinni haarata. Samas see asi käib hooti. On päevi, kus kordagi ei juhtu ja siis jälle mõnel päeval iga tõusmisega.
Tööl on üsna keeruline. Tegelen seadmete hooldusegaga, millele on vaja juurdepääsu erinevatel kõrgustel - nii põranda lähedalt kui redelilt. Kui jälle hakkab, on üsna raske ja teinekord ka ohtlik tööülesandeid täita.
Olen mitu nädalat lootnud, et läheb üle, aga miski nagu paremaks pole muutunud. Kas selline asi võibki käia haigusest paranemise juurde ja tuleks kannatlikult edasi oodata, või saaks sellest kiiremini üle saamiseks midagi teha?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Antud juhul ei saa kindlasti väita, et selline asi käib tavapärase paranemise juurde. Selleks on kopsupõletikust juba liiga palju aega möödas.
Kaebus võib olla tingitud vererõhu kõikumisest, aga põhjusi võib olla ka muid. Soovitan Teil kindlasti pöörduda oma perearsti poole läbivaatuseks ja vajadusel täpsustavateks analüüsideks- uuringuteks.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst