Mälu halvenemine ja keskendumisprobleemid 14.12.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Pöördub Teie poole oma pikaajalisema murega. See puudutab mu mälu. Ma pole küll kunagi olnud inimene, kes asju nö lennult meelde jätab või omandab, alati olen pidanud veidi vaeva nägema. Kuid üheksandat klassist alates on tekkinud häiriv mäluprobleem mida ma ise kutsun ühe nädala mäluks. Seda seetõttu, et olenemata kui palju ma ka ei kulutanud aega õppimisele mäletasin õpitud vaid nädala (harva veidi rohkem) ning edasi jääb tunne, et ma olen nagu seda õppinud aga ei midagi enamat. (Ma olen küll katsetanud erinevaid õppimisvõtteid aga siiani tulutult) Samuti on mul juhtunud näiteks see, et ma lähen pangaautomaadi juurde raha välja võtma ning kui hakkan sisestada pin koodi siis ei tule see meelde samas kui u 10 min tagasi ostsid poest pangakaardiga toidukaupa.(Mul pole olnud ka ühtegi trauma ega muud sellist mis oleksid võinud selle põhjustada)
Peale eeltoodud mäluprobleem on mul viimasel aasal tekkinud ka väike probleem keskendumisega, näiteks ma ei suuda pikka loengut kuulata ilma et vajuksin vahepeal iseenda mõttesse. Samuti olen avastanud, et ma küll kuulan mida sõbrad või tuttavad või klassikaaslased räägivad samas pean tihtipeale u 10 minuti pärast üle küsima kas sain ikka õigesti aru.
Kas ma peaksin Teie arvates muretsema? Kas Te oskate soovitada midagi, mis mu probleeme leevendaks?

Lugupidamisega,

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere!
Soovitan Teil oma murega pöörduda perearstile, kellel on kasutada Teie terviseandmed sünnist alates. Varasemate terviseandmete ja esmase läbivaatuse järel saab perearst otsustada, kas vajate eriarsti (neuroloogi) konsultatsiooni.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

D-vitamiini ja B12 vitamiini defitsiit ja ravi

Tere,
minu B12 vitamiini tase veres oli sügisel 98 pmol/l. Sain vastavaid süste aasta lõpuni. Nüüd, neli kuud hiljem lasin teha uue analüüsi ja selgus, et praegu oli näit B12 osas 151 pmol/l. Kas ...

Kristi Otsmaa

Vastas dr Kristi Otsmaa

Tere!
Inimesed omastavad B12 vitamiini loomsetest toiduainetest (liha- ja piimatoodetest). B12 vitamiini defitsiidi sümptomiteks on aneemia üldsümptomid nagu väsimus, õhupuudus, südamekloppimine; ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: