Peavalud, pearinglus, nõrkus, mis selle põhjustajaks võiks olla? 02.10.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba 2kuud piinlenud peavaludes, meeletud valud, mis ei lase ei magada ega muul ajal rahulikult olla, olen neelanud ikka korraliku koguse erinevaid käsimüügis müüdavaid valuvaigisteid selle ajaga. Aegajalt on ka väike palavik 37-37,5, viimase kolme päevaga on lisandunud ka tihedad pearinglused ja kohutav nõrkus, perearsti juures käisin, lasi teha põhjalikuma vereanalüüsi, kus selgus, et põletikunäitajad on tõusnud, samuti ka kilpnäärme näitajad, nüüd sain külmetuse ka veel endale lisaks, nohu on meeletu, perearst kirjutas välja cirruse ja amoksiklav tabletid. Toidu järele väga ei isuta, aga sunnin end sööma, kasvõi puuvilju, pähkleid, jogurteid, kohupiimakreeme, vett joon palju, hommikul vastavalt enesetundele teen ka lahja kohvi piimaga, aga see on ka suures plaanis kõik. 2nädalat pole ma tööl käinud, minimaalselt kodust väljas käinid, kui vaja arsti juurde, poodi või apteeki minnes.
Ma ei oska kuidagi enam olla, pole ka seda laadi inimene, kes läheks ja nõuaks arstilt uuringuid, üleüldiselt käin ma arsti juures enda pärast healjuhul korra-kaks aastas, lapse pärast ikka tihedamini, lasteaias tihti igasugu viirused ja külmetus kerge tulema.
Katsun alati ise hakkama saada, sest ma tean, et on palju teisi haigemaidki, siiani kõik oma peavalud ja külmetused olen kontrolli alla saanud kiirelt käsimüügi ravimitega, arsti poole pöördumata.
Nüüd aga enam ei jaksa, milles võiks probleem seisneda?

Ette tänades!

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Kirjeldusest ei segu kahjuks, mis konkreetsed analüüsid Teil on tehtud sh. millised kilpnäärmenäitajad on tõusnud. Kui puugihammustus on võimalik, tasuks ehk uurida ka puukborelioosi suhtes. Kui perearsti poolt tehtud uuringutega kaebuste põhjus jääb selgusetuks, tasuks kaaluda neuroloogi konsultatsiooni vajadust.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst