Uriinianalüüs 25.09.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,

Sooviksin saada tagasisidet uriinianalüüsi tulemustele (lisatud dokument). Juba paar korda (esimest korda selle aasta aprillis töötervishoiuarsti juures käies ja nüüd jälle septembris analüüsi korrates) on minu uriinist leitud erütrotsüüte. Millest see võib tuleneda? Kui esimesel korral algasid ca 5 päeva pärast päevad, siis nüüd on analüüs võetud tsükli keskel ning kasutasin igaks juhuks proovi võttes ka tampooni.

Mõningad vaevused on ka, mille pärast saigi nüüd uriinianalüüsi korratud - alakõhus ebamugavus- või survetunne (otseselt valuks ei saa nimetada), samas vahest alaseljas, vahel nagu kiirgaks midagi jalga. Käisin äsja ka naistearsti juures, kus tehti ultraheli ja kõik oli korras. Samuti tehti ultraheli siseelunditest ning samuti oli kõik normaalne (sh põis ja neerud).

Kas mul on põhjust muretsemiseks? Kas on veel mingid analüüsid, mida oleks vaja teha?

Tänan juba ette vastuse eest!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kas analüüs on ikka hommikune keskjoa uriinist peale välissuguelundite pesu ja õrna kuivatamist ? Kui mitte, siis võiks seda teha kuskil nädal peale või enne mensest. Päris tsükli keskpaigas on uued tegurid, mis võivad sellist leidu anda. Ja tähtis on see, et kõik uuringud on korras. Kui uriinileid püsib vaatamata õiget analüüsi võtmist, siis võiks mõtelda tsüstoskoopiale. Naistel on see tunduvalt meeldivam uuring kui meestel, kui see lohutab ?!
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi