Päeval pulss kiire 15.06.17 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.
Nimelt on mure väga aktiivse pulsiga ja halva enesetundega. Öösel, kui magan on pulss korras 62-75, kuid hommikul kui ärkan, siis kohe peale vähest liikumist läheb juba ca 115 peale. Käin ka hommikul kõndimas (mitte kiirkõnd)pulss läheb vahepeal isegi 155 peale ja siis langeb jälle ka 115-120 peale. Töö on rahulik ja istuv, kuid pulssi hoiab ikka istudes 95-100 peal.
Mured said alguse 8 kuud tagasi, kui järsku hakkas kuklas väga tugev surumine ja väga paha olemine. Käisin mitmed arstid läbi-perearst, kes tegi kohe kilpnäärme vereproovid, kõik korras. Edasi suunas neuroloogi ja kardiloogi juurde. Neuroloog ei avastanud midagi, kardioloogi analüüsidega tuli välja aneemia. Jaanuarist aneemia korras. On tehtud südame UH-korras, 24 -monitooring, mis fikseeris vahelööke, kuid need normipiires ja päevast keskmist pulssi näitas 91.
Vahepeal oli periood, kui tundsin muudkui kurgus vahelööke ja mõnikord käib ka selline tugev nõks läbi-see, vist ka vahelöök.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Kirjast selgub, et Teid on kõnealuse terviseprobleemi tõttu põhjalikult uuritud. Välistatud on strukturaalsed südamehaigused, kilpnäärmehaigused, neuroloogilised haigused ja aneemia. Arvestada tuleb, et Teie poolt kirjeldatud terviseprobleem võib olla põhjustatud ka stressist ja ärevusest. Kuid kui ka see võimalus on välistatud, tuleks ordineerida sümptomaatiline ravi. Teie kirja andmetel on sedagi tehtud: Teile on välja kirjutatud Betaloc. Nimetatud ravim vähendab nii südame löögisagedust kui ka vahelöökide esinemist. 25mg Betaloci on väga väike annus, pool sellest ei pruugi täiskasvanud inimesele üldse mingit toimet avaldada. Võib- olla sellepärast ei tunnetanudki Te antud ravist efekti. Soovitaksin Teil uuesti hakata võtma Betaloci, esialgu vähemalt 25 mg päevas, kui paari nädalaga seisund ei parane, võiks kaaluda arstiga kokkuleppel doosi tõstmist 50 mg-ni päevas. Ravi ei tohiks katkestada liiga kergekäeliselt, soovitav oleks pöörduda ravi foonil perearsti vastuvõtule, kellega koos otsustada ravikuuri kestvus ja vajadusel ravi lõpetamine.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst